ŞİRKETLER

Ticaret Nedir ?

Günümüzde hemen hemen herkes kendi işinin patronu olmak ve bol miktarda para kazanmak ister. Bunun için ise devamlı olarak para kazanmanın yollarını arama konusunda kafa yorar. Peki, para kazanmak için ne yapmak gerekir? Para Kazanmanın Yolları Neler? TİCARET NEDİR? Ticaret Nasıl Yapılır? Ticareti Kimler Yapabilir? Ticaret Yapmak İçin Gerekli Sermaye Nedir? En Çok Para Kazandıran Ticaret Alanı Nedir? Ticaret Yapmak Caiz mi? Ticaret Yapabilmek İçin Gerekli Özellikler Neler? Ticaretin Kuralı Var mı?

Kendi işinin patronu olarak para kazanmak isteyenlere ilk olarak bu işin çok çalışma gerektiren, yorucu bir işi olduğunu ve ağır tempoda çalışmaya dayanmanın gerektiğini belirtelim. Eğer çok çalışmak, uykusuz kalmak veya yorulmak bana göre değil diyen varsa o kişiye; bu yazı kapatarak normal gündelik yaşantısına devam etmesini tavsiye edeceğiz.

Evet, para kazanmak öyle dışarıdan görüldüğü kadar kolay bir iş değildir. Para kazanmak isteyenlerde öncelikle kazanma hırsı, başarılı olma azmi ve çok çalışma isteği olması gerekir. Ayrıca para kazanmak isteyenlerde utanma duygusu en alt seviyede olmalıdır. Utangaç kişiliğe sahip bireylerin para kazanmakta başarısız olma ihtimali oldukça yüksektir. Bunun nedeni; para kazanmak için gerektiğinde, bir satış elemanı gibi hiç tanımadığınız ve tanınmadığınız bir ortamda ürününüzün pazarlamasını yapmanız gerekeceğidir.

Ticaret Nedir?

Para kazanmanın temeli Ticaret! Ticaret; her türlü alım satım işidir. Yani günümüzde Esnaflık olarak tabir edilen statüdür. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse Ticaret; bir malın bir yerden alınarak başka bir yere satılması olayıdır. Tarih boyunca en çok paranın kazanıldığı alan da günümüzde en çok paranın kazanıldığı alan da ticarettir. Kaldı ki herkes tarafından bilinen ve söylenen hadis-i şerifte bu durumu doğrular niteliktedir. “Kazancın 10’da 9’u ticarettedir.” Tabi bunun temelinde ise dürüst ve helal ticaret yatmak vardır.

Ticarette Sabır

Ticaretin En Temel Taşı Sabırdır. Zaman her şeyin ilacı olduğu gibi kazancında ilacıdır. Her yatırım hemen sonuç vermez. Sabırlı olup yaptığı yatırımın sonunu bekleyen yatırımcılar her zaman kazanmıştır ve de kazanmaya devam edecektir. Kısa sürede karşılığını alacağınız yatırımlar çoğunlukla dürüst yatırımlar değildir. En önemlisi her yatırım, az ya da çok ama zamanı geldiğinde mutlaka kazanç sağlar.

Ticari Sermaye Miktarı

Ticarete atılmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu sermaye konusudur. Ticaret için Ne Kadar Sermaye gerekir sorusuna cevap arayan yatırımcılar genellikle bu sorunun içinden çıkamaz ve ticaret yapmaktan vazgeçer veya cesaret edemez. Ticaret yaparken sermaye miktarı ticari alana göre değişmektedir. Bazı yatımlar için nakit sermaye gerekirken bazı yatırımlar için

kişisel yeteneğiniz sermaye olarak yetecektir. İkna etme ve azim çoğu zaman en büyük sermayedir.

Parasal

1987 yılında Konya'nın güzide ilçelerinden biri olan Akşehir'de Dünya'ya geldim. Ekonomi üzerine ihtisas yaptıktan sonra borsa, döviz ve son olarak henüz hayatımıza yeni girmiş olan kripto para piyasası ile ilgilendim ve halen aktif olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close