BANKALAR

Halkbank BES İptal Etme

Bireysel Emeklilik Sistemi çalışanların maaşlarından kesinti yapılarak ödemeler yapılıyor. Maaş kesintilerinden zor durumda kalan çalışanlar BES’i iptal ettiriyor. Halk Bank Bireysel Emeklilik, iptal ettirmek için bazı yöntemler bulunuyor.

Halkbankası BES’i iptal ettirmek için üç farklı yöntem bulunuyor. İnternet şubesi, SMS bankacılığı ve çağrı merkezini arayarak iptal ettirmek mümkün.

İnternet Şubesini Kullanarak BES’i İptal Etme

Halkbankası BES’i iptal ettirmenin birinci yöntemi internet şubesidir. Aşağıdaki yolu takip edip, internet şubesini kullanarak BES’i iptal edebilirsiniz.

Halkbankası internet sitesine giriş yapın.

Online işlemler butonunun yanında bulunan bireysel giriş butonuna basın.

Giriş yapmak için TC kimlik numarası, müşteri numarası ve cep telefonu numarasını girdikten sonra giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza açılan pencerede, üst menüden otomatik katılım butonuna basın. BES hakkında karşınıza çıkacak bilgileri kontrol edin. İşlem açıklamasından seç butonuna basın.

BES sözleşme bilgilerini göreceksiniz. Sol taraftaki menünden değişiklik talepleri butonuna basın. Ayrılma talebi seçin ve kaydet butonuna basın.

Karşınıza çıkacak ekranda bilgileri kontrol edin ve onayla butonuna basın.

SMS Bankacılığıyla BES’i İptal Etme

Cep telefonunuzu kullanarak, göndereceğiniz bir kısa SMS ile BES’i iptal edebilirsiniz. SMS ile iptal etme, mobil bankacılık veya internet şube işlemlerine göre daha kolaydır.

Cep telefonunuzdan mesajlar bölümünü açın.

Mesaj içeriğine büyük harflerle AYRILMA yazın ve boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazıp, 2560’a SMS gönderin.

Gönderdiğiniz bilgiler doğru ve BES’den ayrıldıysanız, önümüzdeki bir sene boyunca tekrar sisteme giremezsiniz bilgilendirme mesajı gelecektir. Gelen mesajı EVET yazıp, göndermeniz gerekecek. Sistem en son olarak işlemeniz başarıyla tamamlanmıştır diye bir mesaj gönderir.

Çağrı Merkezini Arayarak BES’i İptal Etme

Cep telefonu ve bilgisayar kullanamıyorsanız, Halkbankası çağrı merkezini arayarak BES’i iptal ettirebilirsiniz. 444 44 00 ya da 0850 800 44 00 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Santral sizi yönlendirecektir. BES iptali için TC kimlik numaranızı söylemeniz yeterli olacaktır.

BES İptali Ve Para İadesi

BES’e giriş yaptıktan 60 gün içinde iptal edebilirsiniz. 5 gün içinde gerekli belge ve bilgileri bankaya ulaştırmanız gerekiyor. 10 ile 20 gün içinde para banka tarafından geri ödenir.

Parasal

1987 yılında Konya'nın güzide ilçelerinden biri olan Akşehir'de Dünya'ya geldim. Ekonomi üzerine ihtisas yaptıktan sonra borsa, döviz ve son olarak henüz hayatımıza yeni girmiş olan kripto para piyasası ile ilgilendim ve halen aktif olarak devam etmekteyim.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close