EKONOMİ

Evden Çalışarak Para Kazanmak

Her geçen gün pahalılaşan hayat şartları yüzünden, artık evden çalışarak, ek iş yapmak zorunluluğu doğdu. Evde iş yaparak ta artık para kazanmak mümkün. Hem boş vakitleri değerlendirmek, hem de evin ekonomisine katkıda bulunup üretmek için işte bir kaç öneri.

Evde Örgü ve Dikiş İşleri

Artık ev hanımlarının da evden iş yaparak, evin geçimine katkıda bulunması, çok sık görülen bir durum. Evin işleri, çocukların bakım ve eğitiminden arta kalan zamanları değerlendirmek amaçlı, evde örgü ve dikiş işleri yapılarak da para kazanılabilir. Dikiş- nakış kursları artık pek çok il ve ilçede mevcut. Bu kurslara gidilerek dikiş teknikleri öğrenilip yeni fikirler üretildiğinde, evden çalışarak güzel kazanç elde edilebilir. Hatta kazanç arttığında, işi profesyonelliğe döküp iş yeri bile açabilirsiniz. Bu tamamen, sizin el ve tasarlama yeteneğinize bağlı.

Makale ve Blog Yazarak Para Kazanmak

Okumayı çok seviyorsunuz. Kelime hazneniz de yüklü ise, makale alımı yapan sitelere kayıt olarak, makale yazıp para kazanabilirsiniz. Günlük belli bir program yaparak, gün içerisinde yazı işlerinizle meşgul olup, makalelerinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Bu sitelere kayıt olurken de sürekli iletişim halinde olacağınız ve teknik her türlü desteği veren sitelerle çalışmanız mantıklı olacaktır. Bunun dışında, kendinize bir blog sayfası açarak da gelir elde etmeniz mümkün. Bir alan belirleyip, o alan üzerinden paylaşımlarınızı yaparsanız daha iyi olacaktır. Bunun için okuyucu kitlesini iyi belirlemelisiniz. Mesela, yemek tariflerinin ve sağlıklı yaşam önerilerinin olduğu sayfalar, daha çok kadınlar tarafından takip edildiğinden, bu tarz bir blog sayfası açabilirsiniz.

Evden E- Kitap Yazma ve Çeviri Yapma

Bir kitap projeniz var ama bunu nasıl hayata geçireceğinizi düşünüyorsunuz. Yayın evlerinin ücretlerinin pahalı olması sizi artık endişelendirmesin. Bunun için en iyi çözüm yine teknolojide. Artık internet çağında olmamız ve her gün yapılan yenilikler sayesinde, kitabınızı hiçbir yayın evine bağlı kalmadan, tüm yayın hakları size ait olmak kaydıyla, e- kitap olarak yayınlayabilir ve iyi bir satış elde edebilirsiniz. Ancak bunun için dikkatli olmalı ve e- kitap olarak yayınladığınız yerin, bilinen bir yer olmasına dikkat etmelisiniz. E- kitap satışından elde edilen gelirin büyük çoğu size ait olmaktadır. Bir diğer evden çalışmanın yolu da çeviri yapmaktır. En az bir yabancı dili, anadiliniz gibi konuşup yazabiliyorsanız, evden çeviri yaparak da para kazanabilirsiniz. Bunun için eleman arayan internet sitelerindeki iş ilanlarına bakabilir ve kendinize uyan işi kabul edip, işi tamamladığınızda ücretinizi alabilirsiniz.

Sanal Asistanlık

En az lise mezunu iseniz, insanlarla iletişiminiz güçlü ve organizasyon yeteneğiniz de varsa, bir internet ve bir telefon ile sanal asistanlık yapabilirsiniz. İlerleyen teknoloji ile birlikte, artık pek çok firma ya da kişi, sanal asistanlar yardımı ile işlerini yürütüyor. Randevuları ayarlama, gelen maillere yanıt verme ve mailleri alma gibi işler artık sanal asistanlar yardımı ile yapılıyor. Bazı firmalar lise mezunu istese de, bazı firma veya kişiler 4 yıllık üniversite mezunları ile çalışmayı tercih ekmekte. Yüksek hızda bir internetiniz, bir telefonunuz, yazıcı ve fax makineniz ile uygun çalışma ortamınız varsa, sanal asistanlık yapıp, en düşük 1000 TL. kazanabilirsiniz.

Parasal

1987 yılında Konya'nın güzide ilçelerinden biri olan Akşehir'de Dünya'ya geldim. Ekonomi üzerine ihtisas yaptıktan sonra borsa, döviz ve son olarak henüz hayatımıza yeni girmiş olan kripto para piyasası ile ilgilendim ve halen aktif olarak devam etmekteyim.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close