BANKALAREKONOMİ

En Düşük Faiz İle Kredi Veren Bankalar

En Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Her insanın maddi açıdan zorlu anları veya gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. Vaziyet böyleyken insanlar hayallerini gerçekleştirmek veya azıcık rahata çıkmak için ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunurlar. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmadan önce bilmeniz gereken şeylerden bir tanesi de bankaların farklı, farklı faiz oranlarına sahip oldukları gerçeğidir. Bankadan bankaya değişiklik gösteren ihtiyaç kredisi faiz oranları, insanların en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren bankayı tercih edeceklerdir. Bu kredi; hayatın her anında kullanabileceğiniz ve insanlar arasında en sık rağbet gören kredilerden bir tanesidir. Lakin insanların merak ettiği şey şudur ki; en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren banka veya bankalar hangileridir?

İhtiyaç Kredisine En Uygun Banka

Öncelikle şunu söylemekle başlamalıyız ki sizleri yanlış yönlendirmeyelim. Kredi faiz oranları daima değişiklik gösterdiği için bir x bankası daima en iyi ihtiyaç kredisine sahip değildir. Kredi faiz oranlarıyla birlikte bankaların faiz oranları da sürekli değişmektedir. Bu durumda bir x bankası yüksek faiz oranlarına sahip iken bir bakmışsınız en düşük oranlara sahip olabilir. Bu yüzden bir x bankası sizin için sürekli en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren bir banka haline gelmemeli ve takip etmeden bir ihtiyaç kredisi başvurusu yapmamalısınız. Faiz oranlarının değişmesiyle bankalarda ki faiz oranları takip etmelisiniz.

Neredeyse bütün bankalar belli zaman aralığında kredi türlerine göre kampanyalar düzenlerler. Bu kampanyaları sosyal ağ ve medya üzerinden görsel ve yazılı şeklinde basına duyururlar ve biz insanların görmesini sağlarlar. Varsayalım ki bayram geldi ve krediye ihtiyacınız var, neredeyse her bankanın ” bayram “ nedeniyle bayram ihtiyaç kredisi verdiğini görürsünüz. Bu bankaların belli zamanlarda düzenlediği kampanyalardan bir tanesidir. Hemen, hemen her banka da kendi aralarında en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren en iyi banka olmak için rekabete giriyor.

Bu düzlemde ise bankaların uygulamış olduğu strateji çok önemlidir çünkü bankalar her kredi için en iyisi olmaya çalışmazlar. Kendilerine has özellikleriyle alakalı durumlarda en iyisi olmaya çalışırlar. Örnek verecek olursak TEB bankası girişimci ve finans ile ilgilenen insanların tercih ettiği bir bankadır çünkü TEB girişimcilik üzerine yoğunlaşmıştır. Bundan dolayı kendilerine has olan özelliklerinin dışında kalan durumlar da eğer kafasında özel bir strateji varsa bu bağlamda kredi kampanyası düzenler.

Halk ve Ziraat bankası devletle ilişkisi olan bankalardır bu yüzden en düşük faizle ihtiyaç kredisi vermek için daima halkı düşünerek çeşitli promosyonlar gerçekleştirirler.

Garanti, Finansbank, Akbank yada Türkiye İş bankası sürekli bu dönemlerde kampanya yapan bankalardan bazılarıdır. Bu bankaların dışında diğer bankalar ise zaman, zaman kampanya düzenleyen bankalardır. Ve bu bankaların düzenlemiş olduğu kampanyalar çoğu zaman ihtiyaç kredisidir. Bundan dolayı krediye ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda bu bankalara veya adını yazmadığımız diğer bankalara bakmalısınız.

İhtiyaç Kredisini Veren En iyi Bankayı nasıl Bulurum?

Her bankanın kendi alanlarında ve faiz oranına göre kampanya düzenlediğinden söz ettik, üstelik değişen kredi faiz oranına göre bankaların vermiş olduğu faizlerde de değişme olduğundan her defasında takip ederek ihtiyaç kredisi çekin dedik. Peki, bunları siz takip ederken nelere dikkat etmeli ve neler yapmalısınız. Çünkü her birinin takip edilerek, yapmış olduğu indirimlerin de takibi neredeyse imkânsız. Bu yüzden öncelikle yapacağınız şey, her şeyin dijital ortama taşındığı bu devirde en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren bankaları internetten yardım alarak araştırmaya başlamanız gerek.

Kredi karşılaştırma sitelerinden faydalanabilir bu sayede hem vaktinizden tasarruf ederek hem de nakitten kısabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden bankaları kıyaslayabilir en iyi krediyi veren bankaları bu araştırma sonucu görebilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmadan önce ödemeyi düşündüğünüz süreyi ve çekmek istediğiniz krediyi bankaya yazmalısınız. Sonrasında karşınıza gelecek olan faiz oranına da bakarak karar vermelisiniz. Lakin başvuruyu yapmadan önce seçeceğiniz bankayı şu kriterlere göre seçmeye özen gösterin;

● Toplam geri ödeme miktarı

● Aylık ödeme miktarı

● Vade sayısı

● Kredi faiz oranı

● Dosya masrafı

● Sigorta masrafları Başvuracağınız ihtiyaç kredisinde daha demin belirttiğimiz kriterlere dikkat ederek bankaya başvuru yapınız. Siz her ne kadar bir bankanın kredi faiz oranını düşük bulsanız da dosya masrafı yüksek olan bir banka da belki de faizi yüksek olan bir bankaya ödeyeceğiniz tutar gibi bir tutar ödeyeceksiniz. Yani kısacası bütün kriterleri göz önüne alarak bir değerlendirme yapmalı ve ihtiyaç kredinizi buna göre çekmelisiniz

Parasal

1987 yılında Konya'nın güzide ilçelerinden biri olan Akşehir'de Dünya'ya geldim. Ekonomi üzerine ihtisas yaptıktan sonra borsa, döviz ve son olarak henüz hayatımıza yeni girmiş olan kripto para piyasası ile ilgilendim ve halen aktif olarak devam etmekteyim.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close