GÜNDEMPİYASALAR

Bitcoin İle Neler Satın Alınabilir ?

Bitcoin ile Neler Satın Alınabilir?

Bitcoin’in ilk çıktığı dönemlerde birçok perakendeci ve e-ticaret şirketi Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmek için yarışıyordu fakat daha sonra artan maliyetler ve değişken fiyatlar nedeniyle Bitcoin’e olan ilgi epey azaldı. Bu durum, elinizdeki Bitcoin’leri harcayacağımız herhangi bir mağazanın bulunmadığını göstermez ve hatta bu durumdan fersah fersah uzağız. Sadece Bitcoin’in değeri, perakendecilerin beklentilerinin çok uzağında olabilir. Şu anda bile kripto paralar ve Bitcoin ile birçok farklı malı ve hizmeti rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Uçak Bileti, Otel Rezervasyonu ve Dahası

Kripto paraları kullanmanın en büyük avantajı ise anonimlik ve yurtdışı para transferinin çok daha kolay hale gelmesidir. Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden firmalar, büyük işlem ücretlerini ve komisyonları ödemekten kurtulur. Eğer sevdiğiniz birine hediye almak istiyorsanız, kripto paralar ile hediye kartı satışı yapan Gyft ve eGifter gibi siteleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Uçak biletlerinizin ve otel rezervasyonlarınızın bedelini de Bitcoin ile ödeyebilirsiniz. Bunun için Expedia, CheapAir ve Surf Air gibi özel hizmetler sunan firmaları tercih edebilirsiniz. Eğer uzay yolculuğu gibi bir düşünceniz varsa, Virgin Galactic firmasından ilgili hizmeti satın alabilirsiniz.

Bilgisayarınız ve Kendi Zevkiniz İçin Alabilecekleriniz

Ayrıca Microsoft da sunduğu birçok hizmetin karşılığında Bitcoin’i de ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Bu hizmetlerin arasında oyunlar, sinema filmleri ve diğer çeşitli uygulamalar da yer alıyor. Satın almak istediğiniz bir yazılımı, rahatlıkla Bitcoin ile alabilirsiniz. Günümüzde sayısı az olsa da bazı müzisyenlerin albümlerini Bitcoin aracılığıyla rahatlıkla satın alabilirsiniz. Brjork ve Imogen Heep, bu konuda en çok bilinen müzik grupları arasında biliniyor. Üstelik gelecekte daha birçok müzik grubunun albümünü, Bitcoin ile satın alabilirsiniz.

Mücevherat, Pizza ve Daha Fazlası

Eğer altın veya bir miktar mücevher satın almak istiyorsanız, bu işlemi birkaç özel firma aracılığıyla rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Bu firmalar arasında Sharp Pixley, APMEX ve JM Billion firmaları bulunuyor. Üstelik yakın bir gelecekte bu firmaların sayısının da artması bekleniyor. Öte yandan ABD’nin bazı bölgelerinde Bitcoin ile pizza alabileceğiniz bazı yerler bulunuyor. Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden restoranların sayısının da artış göstereceği tahmin ediliyor. Kim bilir belki bir gün ülkemizde de Bitcoin ile restoranlarda gelen hesabı ödeyebiliriz. ABD’de birçok üniversite, ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kullanıyor ve zamanla bu okulların da sayısının artması bekleniyor.

Bitcoin ile Daha Birçok Şeyi Alabilirsiniz

Günümüzde ABD’de birçok muhasebe ve hukuk firması, ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i de kullanmaya başladı. Yakın zaman içerisinde birçok firmanın daha Bitcoin’i kullanmaya başlaması öngörülüyor. Yakın gelecekte bu ödeme yöntemini kullanmak, pek gerçekçi olmasa da ileriki dönemlerde bu alanda da Bitcoin’in kullanımı yaygınlaşabilir. Yardım etmeyi ve bağışta bulunmayı seven biriyseniz, size iyi bir haberimiz var. Bitcoin ile bağış kabul eden birçok yabancı dernek bulunuyor. Bitcoin aracılığıyla ve kimliğinizi açığa çıkarmadan istediğiniz kuruma yardımda bulunabilirsiniz. Bitcoin ile ödeme alan yardım kuruluşlarının arasında BitHope ve BitGive gibi kurumlar yer alıyor. Bitcoin ile ödeme alan firmalar hakkında detaylı bilgi alabilmek için SpendBitcoins ve CoinMap gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. İşlevsel yapıları ile dikkat çeken uygulamalar, alanında bir devrim yaratıyor.

Etiketler

Parasal

1987 yılında Konya'nın güzide ilçelerinden biri olan Akşehir'de Dünya'ya geldim. Ekonomi üzerine ihtisas yaptıktan sonra borsa, döviz ve son olarak henüz hayatımıza yeni girmiş olan kripto para piyasası ile ilgilendim ve halen aktif olarak devam etmekteyim.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close